Zlínské stavby, a.s.

Ing. Tomáš Hlavička

[ Vedení společnosti ]

Pár slov o mně

Tomáš Hlavička vystudoval ČVUT v Praze. Do firmy Zlínské stavby, a.s nastoupil v roce 2010 na pozici stavbyvedoucího, kterou vykonával na stavbách po celé České republice. Vzhledem ke stoupajícímu množství zakázek se v roce 2014 přesunul do vedení společnosti, kde měl na starosti především obchodní činnost. Po úmrtí svého otce Radka Hlavičky v roce 2019 převzal vedení celé společnosti s jasnými představami a vizemi do budoucnosti.

Radek Novotný

[ Vedení společnosti ]

Pár slov o mně

Vyučil se na SOŠ SOU v Otrokovicích jako zedník, střední vzdělání dokončil nádstavbou s maturitou. Poté začal pracovat u stavební firmy jako zedník, tesař a následně jako stavební mistr. Po velké pracovní příležitosti v Rusku si rozšířil obzory a získal pojem o tom co chce dále v životě dělat. Po návratu z ruského působiště nastoupil pod vedením pana Radka Hlavičky do firmy Zlínské stavby, a.s. jako stavbyvedoucí. Pracoval na největších projektech, postupně se vypracoval až do vedení společnosti.

Jeho životní pravidlo číslo jedna: „Dělejte to, co Vám dělá radost“

Pavel Petrů

[ Vedení společnosti ]

Osobnost naší firmy

Radek Hlavička

[ Zakladatel společnosti († 2019)]

Od r. 1987 začal absolvent Střední odborné průmyslové školy stavební ve Zlíně své teoretické znalosti ve stavebnictví uplatňovat v praxi, konkrétně ve stavebním oddělení ZD Ploština v Loučce a coby stavbyvedoucí v bytovém družstvě Obzor Slavičín.

V roce 1991 založil svou první firmu Stalo, spol. s.r.o., která se po velkém úsilí a náročných začátcích začala rozvíjet a prosperovat. Úspěchy i získané zkušenosti ho motivovaly k dalšímu posunu, v roce 1996 tak založil svoji v budoucnu stěžejní firmu Zlínské stavby, a.s. Od r. 1997 byl autorizovaným technikem v oboru pozemní stavby. Dále spolupůsobil jako jednatel či společník v dalších firmách jako projektové organizaci UPOSS, developerské firmě H&B stavreal, s.r.o, P&R air s.r.o. či výrobní firmě Pragconstruct s.r.o. Pro tyto firmy zajistil zázemí, kvalitní personál a také jejich chod v plném rozsahu tak, aby mohly realizovat zakázky po celé České republice a na Slovensku.

Podnikání ve stavebnictví věnoval kus svého velkého srdce, zajistil práci mnoha lidem, snažil se nikomu neodmítnout pomoc a uměl poradit s jednoduchými i závažnými problémy. I přes pracovní vytížení si vždy našel čas na rodinu, organizoval volnočasové aktivity pro své spolupracovníky, kamarády a přátele. Svůj život, úspěchy a problémy přijímal s pokorou a učil tomu i své nástupce, děti a společenství ve firmě. Jeho syn Tomáš po dokončení vysokoškolského vzdělání v oboru pozemní stavby od r. 2009 nastoupil po jeho boku do podnikání. Radek se mu snažil předávat své zkušenosti a rady již během studií, vkládal do něj velké naděje a viděl v něm svého nástupce, což se mu splnilo. Plně zajištěnou úspěšnou firmu předal svým následovníkům. Po vážné nemoci zemřel v r. 2019.